Novinky

Jak probíhal letošní tábor v Tisé, se Vám budeme snažit vylíčit v tomto článku:

Tábor probíhal na přelomu července a srpna (28.7. - 4.8.) opět ve vesničce Tisá. Vlakem a následně autobusem jsme se dostali do Tisé a kolem 12 hodiny jsme již byli v kempu. Ubytování letos bylo v chatičkách po 4 osobách. Prostředí místního kempu se nám velice líbilo, jelikož jsme se každé ráno probouzeli obklopeni místními pískovcovými skalami. Neměli jsme to tedy daleko do skal a tím se nám zkrátily každodenní přesuny za lezením a zpět. Počasí nám celý týden přálo.
Dny jsme převážně trávili na skalách a před večeří u rybníka, kde se děti vyřádily na místních atrakcích (loďka, paddleboardy a skokánek). Na večeře jsme chodili do restaurace na Kovárně, kde výborně vařili. Po večerech byl pro děti připraven program, např. další ročník Tisá má talent 2018, kterou moderovala naše instruktorka Barča a opět to stálo za to :-). Nechyběla ani noční bojovka, kde děti překonávaly lanové překážky. Poslední večer dokonce vymyslely děti bojovku pro instruktory a rodiče, která se opravdu povedla. :-D 

Celý tábor děti soutěžily v různých disciplínách a získávaly za ně body pro svůj tým. Týmy soutěžily v:  morseovce, zdravovědě, počtu vylezených cest, pneucrossu (soutěž na rybníku - poznáte na fotografiích z tábora), stavění domečků, kreslení vlajek a uzlech. Body, které získaly, si večer napsaly na zadní stranu táborových trik. 1. místo si vybojovalo družstvo se zajímavým názvem: ZBYTKY, 2. místo: MAMMUTI, 3. místo: GORILY a 4. místo: PĚNOŽROUTI

Doufáme, že se tábor všem líbil a že i v příštím roce s námi pojedete na další tábor. Tentokrát se můžete těšit na změnu, pojedeme do Bechyně, kde jsou krásné sportovní cesty. :-)

Chtěli bychom tímto také poděkovat za podporu tohoto tábora MĚSTU SLANÝ a ČESKÉMU HOROLEZECKÉMU SVAZU.

slany logochs logo

Velké díky také patří všem instruktorům a pomocníkům!

DSC 0139

FOTO Z TÁBORA NALEZNETE ZDE

 

Letošní letní sezónu námi pořádaných táborů zahájil sportovní tábor, který se konal od 16. do 20.7.
Celý týden nám počasí přálo a tak jsme se snažili, aby děti byly co nejvíce venku.

První den jsme rozdělili děti do tří skupin a každé družstvo si udělalo svou vlajku a maskota. Po obědě jsme si šli zchladit těla na místní plovárnu.

sporttabor 7

V úterý nás čekal pěší výlet do Drchkova na koníčky, kde se děti mohly svézt. Po cestě jsme hráli šipkovanou s plněním úkolů, za které dostávaly družstva body. Nakonec jsme došli až do Dřínova k Miltrům, kde jsme se zase vykoupali v bazénu, opekli buřtíky a ochutnali domací kozí mléko. Výlet jsme dokončili místním hřištěm, kde proběhla další bodovací soutěž. 

sporttabor 24

Středeční den byl odpočinkový, dopoledne jsme hráli hry a chodili po slackline v lesoparku Háje a odpoledne jsme šli soutěžit v minigolfu.

sporttabor 76

Ve čtvrtek jsme se přesunuli na Kladno na sletiště, kde jsme obešli všechny hřiště a děti si parádně zařádily v místním trampolínovém centru.

sporttabor 164

Poslední den jsme si zahráli bowling, sečetli jsme body za jednotlivé dny a vyhlásilli vítězné družstvo. Jako památku dostaly všechny děti diplom se společnou fotografií.

sporttabor 190

Doufáme, že se tábor všem líbil a že se opět uvidíme na něktrém z dalších táborů.

 

Ve dnech 4. - 8.5. proběhlo lezecké soustředění sportovního kroužku. Celkem se účastnilo 10 dětí. Poprvé jsme vyzkoušeli lezení na skalách u města Bechyně. Počasí nám přálo a krásné prostředí skal u řeky Lužnice určitě bude všem chybět. A co jsme celé dny dělali? V první řadě lezení na skalách, někteří si vyzkoušeli lezení i na prvním. Všichni si vyzkoušeli i zdejší ferratu a také prusíkování, nechybělo koupání v řece a také procházka do nedaleké Bechyně.

Pár fotek:

 

Více zde

29.3. proběhl další příměstský tábor zaměřený především na lezení. Celé dopoledne jsme strávili na lezecké stěně, pak nás čekal oběd a hurá na hřiště. Po návratu zpět do fitka nás čekala hra na schovávanou, která měla největší úspěch. Následovalo blbnutí v tělocvičně a rozloučení.

Doufáme, že se Vám tábor líbil a těšíme se na Vás opět na letních táborech nebo na lezeckém kroužku. :-)

 Více fotografií naleznete zde

Máme za sebou další úspěšný tábor a co jsme celý týden dělali?

Program jsme upravili vzhledem k nízkému věku dětí. Stavěli jsme domečky z pomůcek na cvičení, děti si hrály s legem, cvičili jsme na bosu a samozřejmě jsme také lezli. V úterý jsme celý den strávili v Holešovicích na vysoké lezecké stěně, kde si děti vyzkoušely lézt do výšky s horním jištěním. Ve čtvrtek jsme navštívili plaveckou halu a v pátek nás čekal bowling. Děti si také vyráběly cukrovou vatu. Určitě mají spoustu zážitků a my doufáme, že se uvidíme na dalším táboře. :-)

Více foto zde

 

aktuálně

DSC 0151

MŮŽETE SE TĚŠIT NA ZREKONSTRUOVANÉ DOPADIŠTĚ

 

naši partneři

slany logo

fitko logo

lez st kladno

MSMT logo text black cz

rafiki logo

také nás najdete na

fb icon 325x325     instagram rajce net logo sRGB 150dpi