Novinky

HO POHODIČKA SLANÝ (FIT STUDIO JITKA)

PŘIJME NOVÉ INSTRUKTORY LEZENÍ DO NAŠEHO TÝMU

Nabízíme:

 • práci s dětmi a mládeží;
 • přivýdělek k mateřské, ke studiu nebo k práci (na DPP);
 • hodinovou mzdu od 100 Kč čistého;
 • možnost pracovat o pracovní dny (dopolední programy – školky, školy nebo odpolední kroužky lezení), případně i o víkendy (lezecké akce, oslavy);
 • zaměstnanecké výhody a slevy;
 • možnost dále se vzdělávat;
 • a další…

Požadujeme:

 • dobré komunikační a motivační schopnosti;
 • aktivní přístup k lezení a k práci s dětmi;
 • pozitivní vztah ke sportu;
 • instruktorské oprávnění není podmínkou.

Práce je vhodná i pro maminky na mateřské dovolené, jelikož hledáme i instruktory pro nejmenší lezce (nováčky) – 2 hodiny týdně: MINIPŘÍPRAVKA 3 – 4 roky, kde si děti spíše hrají a učí se základům lezení.

Kroužky lezení probíhají od pondělí do čtvrtka v odpoledních hodinách, většinou od půl 4 do půl 7. Kurzy začínají v září a končí v červnu následujícího roku.

Informace o kroužcích lezení najdete na našem webu v rubrice kurzy lezení.

V případě zájmu zašlete své CV na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

18.4. proběhl u nás ve fitku den plný sportu a zábavy. Tábor byl zcela naplněn do maximální kapacity, přihlásilo se celkem 20 dětí v rozmezí 5 - 12 let. 
A jaký byl program? Dopoledne jsme strávili na naší boulderovce, kde jsme si zahráli spoustu her a zalezli jsme si. K obědu jsme měli pizzy a po obědě jsme se vydali na hřiště a zmrzlinu. Po návratu do fitka na nás již čekali kluci z parkouru. Parkourem jsme celodenní program ukončili.

 


Více foto zde

logo CSL

 

 

 

 

Kvalifikace závodu Středočeského kraje již proběhla ve dnech 13. - 24.5. na boulderovce ve Slaném. Celkem se účastnilo 10 škol a 150 dětí (77 chlapců a 73 dívek). Do čtvrtfinále se probojovalo 15 dívek a 15 chlapců. 

Pořadí škol - kvalifikace - Středočeský kraj:

 • 1. místo: Gymnázium V.B.Třebízského, Slaný
 • 2. místo: ZŠ Kvílice
 • 3. místo: 1. ZŠ Slaný

V pátek 7.6. proběhlo čtvrtfinále školního boulder poháru a z našeho kraje postupují do semifinále:

Z dívek
ze 14. místa: Laura Henlínová, z 18. místa: Eliška Horáčková, z 26. místa: Anička Blechová

Z chlapců
z 1. - 4. místa: Tomáš Dygrýn, z 5. - 8. místa: František Danda, z 9. místa: Filip Křeček, z 11. místa: Jaromír Janovský, z 20. místa: Adam Prokop, z 28. místa: David Hulcr, z 29. - 33. místa: Michal Kaiser

Kdo je pořadatelem ŠBP:
hlavním pořadatelem ŠBP je České sportovní lezení z.s. ve spolupráci s HO POHODIČKA Slaný z.s..

Co je ŠBP:
školní Boulder Pohár je celorepubliková soutěž ve sportovním lezení pro žáky II. stupně základních škol.

Jedná se o závod v boulderingu - nejbezpečnější disciplíně sportovního lezení, při které se leze bez lana v menší výšce a případné pády či odskoky zachytí měkké dopadiště. Závodu se mohou účastnit děti s lezeckými zkušenostmi, ale i děti, které by se tímto způsobem chtěly s lezením teprve seznámit. 
Žáci závodí sami za sebe, ale zároveň také reprezentují svoji školu. Ve velkém finále jsou vyhlašováni nejlepší individuální závodníci a závodnice a také nejlepší školy.

Termíny a místa jednotlivých kol:
Krajské kolo (Středočeský kraj) – 13. – 24. května 2019, HO POHODIČKA Slaný (mapa zde)

Čtvrtfinálové kolo – 7. června 2019, Výstaviště Holešovice Praha (mapa zde
Semifinále a finále – 17. června 2019, Výstaviště Holešovice Praha (mapa zde)

Jak probíhá samotný závod:
Ve Vámi vybraném termínu se žáci Vaší školy dostaví do lezeckého centra, které ve Vašem kraji spolupořádá ŠBP 2019. Zde bude připraveno 6 závodních cest, na jejichž překonání mají 1,5 hodiny.

Systém závodu:
Kvalifikace (krajská kola)

Probíhá v každém kraji (v roce 2019 se závod uskuteční celkem v 8 krajích ČR). Z každého kraje se může do závodu zapojit až 40 základních škol. Každá škola může nominovat 20 žáků druhého stupně.
Kvalifikační kolo se v každém kraji odehrává v místním lezeckém centru nebo na mobilních stěnách umístěných ve vhodném prostoru. Probíhá několik dní podle počtu přihlášených škol, v jednom čase závodí max. dvě školy. Časová náročnost pro každou školu je jedno dopoledne.
Pro závodníky je připraveno 6 boulderů (závodních cest), z nichž nejméně dva jsou postaveny tak, aby si na nich zalezl opravdu každý.
Nejlepších 15 dívek a 15 chlapců z každého kraje postupuje do čtvrtfinále.

Čtvrtfinále (oblastní kola)
V roce 2019 budou čtvrtfinálová kola dvě, a to v Praze a v Brně.
Brněnské čtvrtfinále se uskuteční 5.6.2019 na stěně Hangar (mapa) a bude společné pro 3 kraje (Jihomoravský, Pardubický a Zlínský).
Pražské čtvrtfinále se odehraje 7.6.2019 na nové venkovní boulderové stěně na Výstavišti Holešovice (mapa). Sloučí se v něm postupující ze 4 krajů (Prahy, Středočeského, Plzeňského a Ústeckého).
Nejlepších 60 závodníků (30 dívek a 30 chlapců) z každého čtvrtfinálového kola postupuje do semifinále závodu. V něm se tedy utká celkem 120 dětí.Nejlepších 30 dívek a 30 chlapců z každého ze čtvrtfinálových kol postupuje do semifinále závodu.                 

Budeme rádi, pokud se akce zúčastní nejen postupující závodníci, ale i další děti z Vaší školy, protože kromě zajímavé podívané na závodní scéně pro ně bude připravený sportovní doprovodný program.

Časový harmonogram:
1. skupina (základní školy z Prahy a Středočeského kraje)

 • příchod 8:30
 • start závodu 9:30
 • konec závodu 11:00

2. skupina (základní školy Plzeňský a Ústecký kraj)

 • příchod 10:30
 • start závodu 11:30
 • konec závodu 13:00

Výsledky Vám zašleme do druhého dne.

             

Semifinále + finále (republikové kolo)
Obě tato kola se odehrají během jednoho dne, a to 17.6.2019. Konkrétně semi dopoledne, finále odpoledne, a to opět pěkně pod širým nebem na venkovní bouldrovce na Výstavišti. Celý den bude pojatý jako sportovní festival škol. Tenhle formát jsme si vyzkoušeli už loni a fungovalo to náramně. Rádi bychom, aby stejně jako v minulém roce, i letos dorazili na závod nejen postupující děti, ale i celé třídy jak z těchto, ale z nepostupujících škol. Podpořit spolužáky a kamarády a užít si sportovní den na vzduchu. Namátkou tu pro ně budou připraveny třeba slacklajny, nezávodní lezení, parkour překážky, koloběžky a další radovánky.

Semifinále je společné pro postupující závodníky z obou čtvrtfinálových kol, tedy pro děti skutečně z různých koutů republiky. Do semifinále postupuje 60 dětí z každého ze dvou čtvrtfinálových kol. A není to jen pozlátko - loni opravdu dorazili i závodníci třeba až z Brna, ale i dalších krajů, což bylo super a díky za to!
Do odpoledního finále postoupí už jen 8 nejlepších holek a 8 nejlepších kluků. Doufáme, že fanoušků se sejde hodně a vytvoří jim pořádnou atmosféru!
Vyhlášeni budou 3 nejlepší lezci, 3 nejlepší lezkyně a také 3 nejlepší školy celého závodu.

Zaregistrujte Vaši školu do ŠBP 2019. ZDE

Pro velký zájem ze strany škol Vám můžeme už nyní sdělit termín závodu pro příští rok. Kvalifikace se uskuteční v termínu 11. – 22.5.2020, čtvrtfinále, semifinále a finále poté opět v průběhu června.

Více informací:
Koordinátor pro Stř. kraj:

Jiří Žák 
tel: 602 255 638
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Partneři projektu ve Středočeském kraji:

 logo slany bw zakladni    Logo česká verze Stř. kraj    
assk logo

Vánočních závodů v boulderingu se letos účastnilo 41 dětí z různých oddílů. Nejvíce dětí se přihlásilo do kategorie U8. V této kategorii proběhlo i finále mezi Jonášem Teodosijevem z Boulder Bandy a Honzíkem Malinou z Lezecké stěny Ruzyně, ani tak se nám nepovedlo kluky rozřadit a tak si oba vybojovali první místo. U dívek si první místo vybojovala naše Lucka Sachlová. V kategorii U10 si pro první místo dolezli: Laura Teodosijevová z Boulder Bandy a Jan Říkovský z Lezecké stěny Ruzyně. A v poslední kategorii U12 - U14 se na prvním místě umístili: Anička Blechová z našeho oddílu a Šimon Janda z HO Sambarčata.

Gratulujeme všem!
Děkujeme královskému městu Slaný za podporu této akce.

Výsledky najdete zde

Fotografie ze závodu zde