Soustředění probíhalo od 3.8. do 11.8. v bývalém chatovém táboře kousek od Bechyně. 

Spaní bylo zajištěno ve větších vypůjčených stanech a k dispozici jsme měli menší domeček. Louka, na které jsme měli umístěné stany, byla v blízkosti řeky Lužnice a také skal. Měli jsme tak v dosahu skály i koupání.
Výborné obědy vozili přímo k nám. K večeři jsme pak měli např.: špekáčky, polévku, těstoviny, krupicovou kaši. Nechyběly ani palačinky k snídani.
Přes den se hlavně lezlo, slaňovalo a jistilo. Když už jsme lezení měli dost, šli jsme se zchladit do řeky. Na večer jsme se většinou sešli u ohně a instruktoři nám hráli na kytary. Dětem jsme letos připravili i zpěvníky přímo na tento tábor. Jako každým rokem nechyběla ani soutěž: Bechyně má talent 2019, kde děti soutěžily ve skupinkách nebo jako jednotlivci v různých disciplínách (tanec, divadelní představení, kouzlení, tancování, zpívání a další). Opět nechyběla ani bojovka a děti na oplátku vymyslely bojovku pro dospělé v poslední večer, kdy přijeli za námi i rodiče. Opět se celý týden soutěžilo v jednotlivých týmech, a to v lezení, v metodice, v hádankách a v dalších disciplínách.
V úterý jsme měli den zdravovědy a záchrany lidského života. Děti se naučily, jak se chovat, když najdou někoho v bezvědomí a jak nejlépe takovému člověku pomoci. Celý program si vzal na starosti jeden z tatínků, který je lékařem a momentálně lítal helikoptérou jako lékař k zásahům okolo Bechyně.
V sobotu jsme kvůli dešti vyrazili i s rodiči na lezeckou stěnu do Sezimova Ústí, kde si i rodiče vyzkoušeli lezení a jištění.
Tábor si děti moc užily, rodiče nám posílají samé pozitivní reakce, za které moc děkujeme. Tak doufáme, že se s většinou uvidíme zase v příštím roce na soustředění.

Tímto bychom chtěli poděkovat také ČHS za jejich podporu.

Více foto z tábora zde

 

aktuálně

naši partneři

slany logo

fitko logo

MSMT logo text black cz

také nás najdete na

fb icon 325x325     instagram rajce net logo sRGB 150dpi